Natūralus būdas virškinimo valymui - Šank Prakšalana
Ši praktika man ypač patinka tuo, kad leidžia išvengti klizmos ir vaistų. Kaip ir nemažai kitų praktikų, Šank Prakšalana atsirado Indijoje ir yra paremta jogos pozomis (šiuo atveju jos nėra sudėtingos). „Šank“ sanskrito kalboje yra „kriauklė“ (vanduo praeina per žarnyną kaip per kriauklę). O „prakšalana“ reiškia „pilnai išvalyti“. Šio metodo esmė paprasta - reikia gerti sūrų vandenį ir atlikti specialius pratimus tol, kol išeinantis vanduo bus švarus. Vandenį rekomenduojama naudoti pašildytą iki kūno temperatūros. Viename litre vandens reiktų ištirpinti arbatinį šaukštelį druskos arba šiek tiek daugiau savo nuožiūra. Sūraus vandens žarnų sienelės neįsisavina, todėl jis pasišalina ne per inkstus ir šlapimo takus, o per išeinamąją angą.
Pratimai
Pirmas pratimas. Stovėkite ištiestom rankom į viršų, rankos sunertos per pirštus delnais aukštyn. Kojos pečių plotyje, nugara tiesi. Pasilenkite ties juosmeniu į šoną ir grįžkite į pradinę padėtį. Nesustodami atlikite tą patį judesį į kitą pusę. Kartokite pratimą 4 kartus į abi puses.
Antras pratimas. Stovėdami vieną ranką ištieskite į šoną, o kitą ranką sulenkite taip, kad nykštys ir smilius liestų priešingos pusės raktikaulį. Tuomet pasukite liemenį atgal į ištiestos rankos pusę žiūrėdami į pirštų galus (klubai neturi judėti). Grįžkite į pradinę padėtį, atitinkamai sukeiskite rankas ir pasisukite į kitą šoną. Kartokite į abi puses 4 kartus.
Trečias pratimas. Atliekamas horizontalioj padėty, remiantis į žemę tik delnais ir kojų pirštais (priekine pėdos dalimi). Kojos ištiestos pečių plotyje, liemuo išlenktas į priekį. Pasukite galvą kartu su viršutine kūno dalimi atgal į vieną šoną. Paskui grįžkite į pradinę padėtį ir atlikite šį judesį į priešingą pusę. Kartokite pratimą 4 kartus į abi puses.
Ketvirtas pratimas. Atsitūpkite ant pėdų pirštų (priekinės pėdos dalies), delnus padėkite ant kelių. Kulnai turėtų būti šalia sėdmenų, pečių plotyje. Pasisukite į dešinę pusę tuo pačiu nuleisdami kairį kelią ant žemės žiūrėdami atgal. Grįžkite į pradinę padėti ir nesustojant atlikite šį judesį į kairę pusę. Kartokite šį judesį 4 kartus į abi puses.
Atliekami pratimai skatina išgertą vandenį tekėti per žarnyną. Pirmas pratimas leidžia atidaryti skrandžio prievartį - perėjimą iš skrandžio į dvylikapirštę žarną. Antras pratimas stumia vandenį į plonąsias žarnas. Trečiojo dėka vanduo juda po plonąjį žarnyną. O ketvirtas pratimas skirtas jam nukreipti per storąją žarną.
Internete galima susirasti ir video instrukcijų. Įvairūs mokytojai judesius atlieka šiek tiek skirtingai. Kartais į programą įtraukiami vienas ar du papildomi pratimai, tačiau iš patirties galiu pasakyti, kad užtenka ir paminėtų keturių.
Kaip atlikti Šank Prakšalaną?
Prieš darant pratimus reikia išgerti sūdyto vandens. Kiek ir kaip jį gerti? Dalis autorių teigia, kad reikia gerti po vieną puodelį ir kaskart atlikti pratimus. Po 6 puodelių turėtų prasidėti šalinimas. Na... man tualetinės fazės kartais tekdavo laukti ir apie 4 valandas. Todėl aš iš karto geriu sūraus vandens kiek telpa. Atlieku kelias pratimų serijas ir laukiu evakuacijos. O paskui geriu vandens papildomai (iš viso suvartoju 3-4 litrus ir daugiau) ir vėl atlieku pratimus. Vykstant šalinimui, reiktų išeinamąją angą kiekvieną kartą nuplauti su muilu ir sutepti aliejum, nes druska vėliau pradeda stipriai graužti. O tai, patikėkit manim, ne pats didžiausias malonumas...
Kuomet virškinimas gerokai užterštas arba susidarė dujų kamštis, procesas gali užstrigti - išgėrus kelis puodelius vanduo nepraeina į žarnyną, pradeda pykinti. Tada rekomenduojama kartoti pratimus, daryti pilvo masažą spaudžiant rankomis ir jas sukant pagal laikrodžio rodyklę. Jeigu ir tai nepadeda - sukelti vėmimą pakutenant liežuvio pagrindą dviem pirštais.
Kai tik vanduo praeina iš skrandžio į žarnas, viskas turėtų pavykti gerai. Gali pasireikšti pilvo spazmai - tai ženklas, kad sifonas įsijungė.
Valgymas
Patarimai, ką ir kada valgyti po Šank Prakšalanos, vėlgi skirtingi. Pavyzdžiui, G. P. Malachovas pataria pradėti valgyti ir gerti ne anksčiau kaip 10 minučių ir ne vėliau 1 valandą po pratimų atlikimo. Pasak jo, valgyti reiktų virtus ryžius, kvietines arba avižų kruopas. Galima truputį sviesto, tačiau svarbu apsieiti be pieno, kefyro, grietinės, duonos. Tą dieną apskritai reiktų vartoti tik virtas arba troškintas daržoves, košes, ir vandenį arba žolelių arbatą. Aš asmeniškai nesu taisyklių mėgėjas, bet jei išmanantis žmogus taip sako, galbūt ir ne be reikalo. Kita vertus Šank Prakšalana taip pat yra būdas pradėti gydomąjį badavimą.
Nauda ir kontraindikacijos
Šank Prakšalana yra labai puiki praktika, kurios dėka išsivalo visas virškinimas. O tai sąlyga kitiems teigiamiems pokyčiams - geresnei savijautai, miegui, išvaizdai ir visos organizmo veiklos stimuliavimui. Bent jau man šis procesas atrodo toks natūralus, stiprus ir harmoningas, kad apie laisvinamuosius vaistus nei galvoti nesinori! O apie klizmas tuo labiau. Šank Prakšalaną gali naudoti žmonės, sergantys vidurių užkietėjimu (pasak G. P. Malachovo, šiuo atveju reiktų gerti 6 puodelius vandens, bet ne daugiau). Tačiau kitos užaštrėjusios virškinimo ligos (dizenterija, skrandžio opa, kolitas, apendicitas ir t.t.) yra kliūtis Šank Prakšalanos praktikai. Esant abejonėms, pasitarkite su šią sritį išmanančiais žmonėmis.
Iš nuosavos patirties labai rekomenduoju Šank Prakšalaną tiek esant poreikiui vietoj liuosuojančiųjų, tiek ir periodiškai organizmo profilaktikai (šiam tikslui praktiką reiktų daryti kartą per dvi savaites). Sėkmės!