Reiki metodo istorija

Hieroglifas "Reiki"

Reiki gydymo metodas yra panašus į kosmoenergetinius kanalus. Gydymui naudojamas Visatos energijos, tekančios per gydančio reiki mokinio rankas, srautas. Manoma, kad Reiki energija yra kosmoenergetinio kanalo Farun-Buda dalis.

Reiki metodo pradininkas buvo japonų daktaras ir tyrinėtojas Mikao Usui, kuris gimė 1865 m. rugpjūčio 15 d. Jis ieškojo dvasinio pažinimo, studijavo religiją, mediciną, psichologiją, keliavo po Japoniją, Kiniją ir Europą. M. Usui nuoširdžiai norėjo padėti žmonėms jų bėdose ir manė, kad šiam tikslui labai praverstų universalus gydymo metodas. Budistų šventykloje jis įsisavino gydymo techniką su Ki energija. Tačiau ši technika turėjo trūkumą - gydytojas turėdavo iš pradžių sukaupti energiją ir tik po to galėdavo gydyti, o neapskaičiavus galimybių grėsdavo išsekimas.

Japoniškas sodas, tiltas per upelį

M. Usui buvo labai išsilavinęs, kurį laiką ėjo Tokijo mero sekretoriaus pareigas ir turėjo nemažai pažinčių to laikotarpio Japonijos inteligentų tarpe. 1914 m. M. Usui nusprendė visas jėgas paskirti dvasiniam pažinimui ir tapo budistų vienuoliu. Universalaus gydymo būdo paieškoms įvairiuose raštuose jis išmoko sanskrito ir kinų kalbas. Po ilgų tyrinėjimų, M. Usui induistų šventraščiuose aptiko reikiamus simbolius ir techniką, tačiau pati savaime ji neveikė. Reikėjo atverti vidinį kanalą, kuriuo tekėtų gyvybinė energija ir susiderinti su šios energijos vibracijomis.

Kadangi šią praktiką įvaldžiusių žmonių nebuvo, Mikao Usui pabandė įgyti gydomąsias galias meditacijos pagalba. 1922 m. kovo mėnesio pabaigoje, po 21 dienos pasninkavimo ir meditavimo ant Kuramos kalno, jam pro viršugalvio čakrą ėmė tekėti šviesos srautas ir intuityviai atėjo žinojimas, kaip naudoti Reiki energiją. M. Usui pajuto, kad gyvenimo ieškojimų tikslas pasiektas. Jis įvaldė gydymo būdą, kurį naudojant nereikia eikvoti savo energijos. Vėliau M. Usui Japonijoje skleidė Reiki mokymą, su savo mokiniais gydė nukentėjusiuosius po 1923 m. įvykusio didžiojo Kanto žemės drebėjimo, atidarė kliniką ir įsteigė savo organizaciją. M. Usui mirė 1926 m. kovo 9 d. ir buvo palaidotas šalia Sajchodzi šventyklos Tokijuje. Per savo gyvenimą M. Usui apmokė Reiki metodo daugiau nei 2000 mokinių bei 16 Reiki mokytojų. Vienas iš jų buvo Chudziro Chajasi, kuris vėliau įkūrė atskirą savo organizaciją.

Į Vakarų pasaulį Reiki atkeliavo Hawayo Takatos, gimusios 1900 m. gruodžio 24 d. Kauai, vienoje iš Havajų (JAV) salų, dėka. Nuo sunkaus darbo cukranendrių plantacijose pablogėjus sveikatai, ji išvyko į Japoniją gydytis ir aplankyti savo tėvų. Ten jai pavyko patekti į Reiki mokytojo Chudziro Chajasi klinką, kur per keturis mėnesius ji pilnai pasveiko. 1937 m. ponia Takata grįžo į Havajus, kartu su Ch. Chajasi skaitė paskaitas, mokė žmones Reiki metodo ir gydė sergančius. Netrukus mokytojas Chajasi suteikė jai Reiki meistro pakopą ir H. Takata pradėjo keliauti po Ameriką ir Europą bei kitas pasaulio vietas, mokydama Reiki visus norinčius bei darydama gydymo seansus. Ji tapo žinoma Reiki gydytoja ir suvaidino lemiamą vaidmenį populiarinant Reiki Vakarų šalyse. H. Takata paliko šį pasaulį 1980 m. gruodžio 11 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose ji inicijavo 22 Reiki mokytojus.

Po H. Takata mirties kai kurie Reiki mokytojai nebuvo linkę laikytis jos nustatytų griežtų taisyklių ir ėmė inicijuoti naujus Reiki mokytojus už gerokai mažesnę kainą. Tokiu būdu Reiki gydymo metodas greitai paplito įvairiose pasaulio šalyse ir toliau tampa vis populiaresnis. Kita vertus Reiki galimybės kosmoenergetikai neprilygsta.

circle-up circle-left
Į viršų
Atgal